Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

  28 lutego i 1 marca w kościele św. Maksymiliana w Bielsku -Białej odbyły się rekolekcje dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych, które prowadził Ojciec Mirosław Pilśniak OP.
  Zachęcam do przeczytania refleksji z tych rekolekcji.

  Opracowanie Bożeny pozwala także osobom, które nie mogły uczestniczyć w tych spotkaniach, poznać przedstawione treści. Bożna podjeła trud przedstawienia tematu omawianego podczas rekolekcji, korzystając także z innych opracowań związanych bezpośrednio z omawianą przez Ojca Mirosława Pilśniaka treścią.

  Polecam również płynące prosto serca, krótkie świadectwa Edyty i Tadeusza.

  Ks. Krzysztof

  Czytaj wiecej

  Spotkanie opłatkowe wspólnot osób niewidomych i żyjących w związkach niesakramentalnych

  We wtorek 20 stycznia miało miejsce coroczne spotkanie opłatkowe obu wspólnot z udziałem zaproszonych gości.
  Spotkanie rozpoczęła uroczysta Msza św. w parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach
  Następnie, zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, w kawiarence Emaus – aby złożyć sobie wzajemnie serdeczne życzenia obfitości Łask Bożych na Nowy 2015 Rok.
  Tegoroczne spotkanie opłatkowe było wyjątkowe, ponieważ gościem honorowym po raz pierwszy  był J.E ks. bp Roman Pindel - Ordynariusz Diecezji Bielsko- Żywieckiej.
  Witając wszystkich zebranych ks. bp Roman Pindel podkreślił m.in., że przyczyną cierpienia dla niesakramentalnych jest „ głód „ Sakramentu. Przytoczył także słowa ks. Tischnera , że .. „cierpienie nie uszlachetnia” (do takiego wniosku doszedł tuż przed śmiercią, kiedy to chory na raka krtani spędzał ostatnie dni w szpitalu nie mogąc porozumieć się ze światem ).
  W imieniu zebranych życzenia  dla nowego biskupa złożyli przedstawiciele obu wspólnot.
  Po ciepłym powitaniu zebrani podzielili się opłatkiem, czemu towarzyszył śpiew kolęd w wykonaniu podopiecznych ośrodka wychowawczego w Jaworzu k. Bielska Białej.
  W czasie tego pierwszego spotkania z nowym Biskupem nasi przyjaciele ze wspólnoty osób niewidomych, obdarzeni przez Pana Boga darem talentu, zaprezentowali własną twórczość.
  Był śpiew, poezja, malarstwo ( także jako element dekoracji spotkania ) oraz prezentacja personalna młodego artysty Piotra Żołądek, który przybliżył nam swoje zainteresowania muzyką.
  Nie zapomnieliśmy także o tych którzy odeszli w ostatnich latach , wsłuchując się w piękne brzmienie „ kolędy dla nieobecnych „.

  Mamy nadzieję , że ta pierwsza wizyta przybliżyła choć w małym zarysie Księdzu Biskupowi nasze wspólnoty i ludzi jej oddanych. Pozwoliła także na krótką ich prezentację.
  Dla uczestników spotkania z kolei obecność Księdza Biskupa była znakiem, że każdy z nich jest ważny dla Wspólnoty Kościoła, który pamięta o nich i przez swych pasterzy okazuje swą troskę.
  Spotkanie zakończył wspólny poczęstunek i rozmowy, które bardzo nas zintegrowały.
  Cieszymy się, że co roku coraz więcej osób uczestniczy w naszych spotkaniach, których atmosfera jest bardzo ciepła, serdeczna i niepowtarzalna .

  Czytaj wiecej

  Pielgrzymka do Czernej, Krakowa Mogiły i Łagiewnik 4.10.2014.

  Duszpasterstwo Osób Żyjących w Związkach Niesakramentalnych i Duszpasterstwo Niewidomych Diecezji Bielsko - Żywieckiej, 4 października zorganizowało pielgrzymkę do Czernej, Krakowa Mogiły i Łagiewnik.

  Atmosfera była wspaniała. Dużo czasu spędziliśmy na modlitwie, ale tak, że nikt nie czuł się nią zniechęcony.

  W Czernej bardzo serdecznie przyjęli nas Ojcowie Karmelici, którzy szczegółowo zapoznali nas z historią klasztoru, w którym ma miejsce szczególny kult Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Rafała Kalinowskiego.

  Następnie udaliśmy się do Krakowa Mogiły. Tu najpierw przez dłuższą chwile adorowaliśmy Cudowny Krzyż Pana Jezusa, śpiewając pieśni o Krzyżu Chrystusa i kontemplując Jego Oblicze w ciszy. Po klasztorze oprowadził nas młodziutki mnich cysterski. Dał piękne świadectwo o czerpaniu sił i motywacji z kontemplacji Cudownego Krzyża Pana Jezusa i życia pokutnego. Powiedział, że według reguły u nich Wielki Post trwa przez cały rok.

  Następnie udaliśmy się do Łagiewnik. Najpierw do Świątyni Świętego Jana Pawła II. Podziwialiśmy piękną architekturę, wszystko to co jest tak bardzo związane z naszym Świętym Rodakiem. Dłużej zatrzymaliśmy się przy relikwiach Świętego Jana Pawła II i płycie nagrobkowej przywiezionej z Bazyliki Świętego Piotra, pod którą spoczywał nasz umiłowany Ojciec Święty przed wyniesieniem na ołtarze.Przez dłuższą chwile adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  Na koniec, już każdy prywatnie nawiedził Bazylikę w Łagiewnikach i uczcił relikwie Świętej Faustyny.

  Panu Bogu dzięki za tak wspaniale przeżyty czas.

  Dziękuję Bożence, za zorganizowanie pielgrzymki.

  Ks. Krzysztof

  Zobacz zdjęcia w zakładce Galeria

  Czytaj wiecej

  CHCEMY MU OTWORZYĆ DRZWI

  -Dalej boli stan w jakim jesteśmy, ale jest nam zdecydowanie lżej. Ten czas zbliżył nas do siebie i do Jezusa – zaczynamy szukać Jego, a nie szans na możliwość przystępowania do Komunii Świętej - mówi Andrzej z Oświęcimia.

  Czytaj wiecej

  W DRODZE

  Dziś w radio usłyszałem jeden ze standardów rockowych:

  Highway to hell ( autostradą do piekła ).

  Za chwilę przypomniałem sobie o kolejnym wielkim szlagierze:

  Stairway to heaven (schody Do nieba)

  Autostradą do piekła.

  Schody do nieba.

  Jakież to wymowne.

  Mam do wyboru dwie drogi.

  Czytaj wiecejPowrót

Theme Layout

Color Scheme